آزمون های بین المللی بعد از کرونا

برگزای آزمون های بین المللی زبان در خرداد

سازمان سنجش آموزش کشور در اطلاعیه ای عنوان کرد آزمون های بین المللی زبان در ایران که برگزاری آن ها به دلیل شیوع بیماری کرونا متوقف شده بود ، از ابتدای خردادماه 99 میتوانند برگزار شوند.

روز چهارشنبه  سازمان سنجش آموزش کشور اعلام کرد مطابق با هماهنگی های صورت گرفته با موسسات ETS و IDP، کلیه آزمون­ های TOEFL , GRE General , GRE Subject , IELTS , Life Skills , UKVI از ۲۱ ماه مه ۲۰۲۰ برابر با اول خرداد ماه ۱۳۹۹ به بعد بر اساس برنامه های زمانی اعلام شده در هنگام ثبت نام متقاضیان، برگزار می­ شود.

با توجه به شیوع بیماری کرونا، مدیریت رعایت پروتکل های بهداشتی و رعایت فاصله گذاری اجتماعی به عهده موسسات برگزار کننده آزمون­ های مذکور خواهد بود.

همچنین این موسسات باید پیش­ بینی های لازم جهت تهیه ماسک و دستکش برای داوطلبان آزمون­ های بین المللی را انجام دهند.

سازمان سنجش آموزش کشور خطاب به داوطلبان نیز تاکید کرد که جهت ورود به جلسه آزمون های بین المللی مذکور، همراه داشتن مدارک شناسایی معتبر (گذرنامه و کارت ملی) و رعایت تمامی اصول و پروتکل های بهداشتی الزامی است در غیر این صورت از ورودشان به جلسه آزمون جلوگیری خواهد شد.

در ادامه این اطلاعیه عنوان شده است که هماهنگی­ های لازم جهت لغو یا جابجایی آزمون بدون دریافت هزینه از داوطلبانی که در این آزمون­ ها ثبت نام کرده اند با موسسات مذکور انجام گرفته است.

شایان ذکر است به علت شیوع ویروس کرونا برگزاری این آزمون های بین المللی در ماه های اسفند ۹۸ ، فروردین و اردیبهشت ماه ۹۹ لغو شده بود.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*