محدودیت های جدید برای سفر به کانادا

دولت کانادا محدودیت های جدیدی برای سفر خار جی ها به کانادا اعمال کرده است. آقای جاستین ترودو نخست وزیر کانادا پس از هفته ها فشار از جانب استان های کانادا سرانجام تصمیم به تشدید محدودیت های کرونایی گرفته است.

Air Canada، WestJet، Sunwing و Air Transat از 31 ژانویه پروازهای خود را به مناطقی نظیر کاراییب لغو کرده اند. این لغو پروازها تا 30 آوریل ادامه خواهد داشت. ترودو مدیریت این ایرلاینرها را در همکاری با دولت فدرال ستوده است.

از هفته ی آینده پروازهای خارجی تنها می توانند در ونکوور، کلگری، مونترال و تورنتو فرود بیایند. مسافران خارجی که از طریق هوایی به کانادا سفر می کنند می بایست در بدو ورود به فرودگاه کانادا تست PCR بدهند و می بایست به هزینه ی خود در هتلی که دولت فدرال تعیین می کند تا سه روز اقامت کنند و منتظر نتیجه تست PCR خوذ بمانند. آقای ترودو گفته است که هزینه ی تخمینی این تست برای مسافران 2000 دلار کانادا تمام می شود.

اگر نتیجه ی تست منفی بود مسافر می بایست پس از ورود به کانادا تا سقف 14 روز خود را در خانه قرنطینه کند (سه روز که در هتل مانده است به اضافه یازده روز دیگر در خانه). افرادی که نتیجه ی تستشان مثبت است می بایست در مکانی که دولت کانادا تعیین می کند بمانند.

ترودو همچنین افزوده است که تمام مسافرانی که از طریق مرز زمینی از آمریکا وارد کانادا می شوند می بایست در بدو ورود تست کرونا بدهند و نتیجه تست آنها باید منفی باشد.

اخیرا با شیوع و خیز مجدد کرونا در سراسر کانادا مسافران خارجی به ویژه آنهایی که از بریتانیا، آفریقای جنوبی و برزیل می آیند موجبات نگرانی کانادایی ها را فراهم آورده اند. محدودیت های کرونایی جدید برای به حداقل رساندن سفر به کانادا و حفاظت از سلامت کانادایی ها به ویژه در تعطیلات بهاری پیش رو اعمال شده است.

در هفته های اخیر آقای ترودو از کانادایی ها خواسته تا هر سفر غیرضروری خود را لغو کنند. او همچنین بیان کرده که دولت تدابیر ویژه ی دیگری نظیر انجام تست سریع کرونا در فرودگاه ها بر روی مسافرانی که از سفر باز می گردند و نیز قرنطینه اجباری نظارت شده در هتل های معین به خرج خود مسافر اتخاذ کرده است.

گفتنی است سفر به کانادا از آمریکا و سایر کشورها از ماه مارس سال گذشته محدود شده است و این محدودیت ها ماهانه تمدید می شود. محدودیت های کنونی سفرهای خارجی و سفرهای غیرضروری حداقل تا 21 فوریه 2021 به قوت خود باقی خواهند ماند.

البته شایان ذکر است که برخی افراد از این محدودیت ها معاف هستند: شهروندان کانادا، دارندگان اقامت دائم کانادا، برخی کارگران خارجی موقت، برخی دانشجویان خارجی، بستگان درجه یک کانادایی ها و دیگران.

کانادا همچنین تمام مسافران بالای پنج سال را ملزم به انجام تست PCR می کند؛ این تست باید 72 ساعت قبل از پرواز به کانادا انجام شود و نتیجه ی آن منفی باشد. علاوه بر این مسافرانی که به کانادا می آیند باید خود را تا 14 روز قرنطینه کنند. پلن قرنطینه باید قبل از ورود به کانادا مشخص شده باشد تا معلوم باشد که قرنطینه در کجا و چگونه انجام خواهد شد. مسافران کانادا همچین باید از اپلیکیشن ArriveCAN برای ارسال اطلاعات خود به ماموران مرزی کانادا استفاده کنند.

آمار بستری و ابتلا به کرونا در برخی از استان های کانادا رو به کاهش است. جاستین ترودو نخست وزیر کانادا اخیرا در کنفرانس مطبوعاتی تایید کرده است که کانادا علیرغم اقدامات اتحادیه اروپا برای جلوگیری از صادرات واکسن به خارج و تاخیراتی که در تولید واکسن به وجود آمده همچنان به واردات واکسن ادامه خواهد داد.

او تاکید کرده است که دولت کانادا دارد به هدف خود که همانا واکسینه شدن تمام افراد داخل کانادا تا ماه سپتامبر است نزدیک می شود. ترودو همچنین خاطرنشان کرده است که تحقیقات نشان می دهند که تنها 2 درصد موارد کرونا در کانادا مرتبط با مسافرانی است که از خارج بر می گردند و این حاکی از تاثیربخشی محدودیت های سفر به کاناداست.

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*