صدور یک کارت چقدر زمان میبرد؟

کلیه خدمات کارت و ارسال و تحویل کارت های اعتباری دسیماپی یک روز کاری انجام خواهد شد. لازم به ذکر است این زمان شامل روزهای تعطیل در ایران و خارج ازکشور (شنبه ها و یکشنبه ها) نیست.

چه مدارکی برای صدور کارت لازم است؟

شما نیاز به اسکن رنگی صفحه اول و دوم پاسپورت خود شخص صادر کننده به همراه امضای دارنده حساب ( درمحل امضای پاسپورت ) و اسکن رنگی پشت و روی کارت ملی دارید. لذا تائید تلفن ثابت و تلفن همراه هم برای احراز هویت درخواست کننده توسط دسیماپی انجام خواهد شد.

نحوه ثبت نام برای صدور کارت در دسیماپی به چه نحوی است؟

ابتدا در سایت دسیماپی ثبت نام کرده و پنلی اختصاصی برای خود باز کنید، سپس در قسمت درخواست کارت اعتباری، کارت فیزیکی مد نظر خود را درخواست دهید.

آیا با مدارک دیگر اعضا (درصورت عدم وجود پاسپورت ازخودشخص) میتوانم درخواست کارت اعتباری دهم؟

میتوانید درصورت نداشتن مدارک مورد نظر از قبیل پاسپورت، از پاسپورت یکی از اقوام و بستگان نزدیک خود درخواست کارت دهید.اینگونه کارت شما به نام آن شخص دارنده پاسپورت صادر خواهد شد اما شما میتوانید از آن کارت استفاده کنید. لازم به ذکر است که باید پنلی به نام آن فرد دارنده پاسپورت در دسیماپی درخواست دهید.

امضای روی پاسپورت من برای چیست؟

این امضا که در قسمت مشخص شده پاسپورت است، فرد دارنده پاسپورت باید این محل را امضا کرده و به دسیماپی تحویل دهد. این محل برای ثبت امضای مشتری حقیقی و ثبت در سیستم بانکی مورد نیاز است، که در موارد نیاز حتی برای تائید هویت بانکی در هرجای دنیا با این امضا بتوانید هویت خود را اثبات کنید.

پرداخت کارت من با چه ارزی انجام میشود؟

کلیه درگاه دسیماپی به ریال است اما میتوانید برای صدور کارت های فیزیکی از عوامل جایگزین شامل دلار یا یوروی فیزیکی و حتی (دلار پی پال نقد شده توسط خود دسیماپی و …) اقدام به پرداخت نمایید.

برای افتتاح حساب بانکی به صورت حضوری باید چه اقدامی انجام دهیم؟

برای ثبت نام میتوانید به صورت حضوری به یکی از دفاتر مجموعه دسیماپی در مشهد و یا تهران مراجعه نمایید و با داشتن مدارک مورد نیاز (اسکن و اصل پاسپورت و کارت ملی خود) و موجودی لازم برای پیش پرداخت کارت ها ( همانگونه که در سایت ثبت شده است) اقدام به خرید کارت از ما کنید.

نحوه دریافت کارت و ارسال آن چگونه می باشد؟

پس از ثبت درخواست کارت شما در سایت دسیماپی کارشناسان مجموعه جهت تائید تلفن های ثابت و همراه شما اقدام می نمایند یا شما میتوانید در قسمت مشاهده پروفایل ناحیه کاربری خود نسبت به تایید پنل اقدام نمایید. سپس با هماهنگی کارشناسان با بانک و شما، برای دریافت کارت به کشور صادرکننده کارت سفر یک روزه خواهید داشت.

دسیماپی چه نوع کارت هایی را میتواند شارژ کند؟

کارتهای متصل به حساب بانکی و کلیه کارت هایی که قابلیت دریافت حواله سوییفت را داشته باشند.

نحوه شارژ کارت کارت های اعتباری در دسیماپی چگونه است؟

شارژ کارتها روزهای کاری هربار تا سقف ۱۰۰۰۰ دلار یا یورو شارژ می شود و از یک تا دو روز کاری زمان میبرد. اگر کارت از مجموعه ما تهیه کرده اید، درخواست افزایش اعتبار خود را میتوانید در قسمت شارژ کارت های اعتباری ناحیه کاربری خود بدهید و اگر کارت از کشور و بانکی همانند بانک های افتتاح کننده حساب ما بود باید در قسمت  پشتیبانی ناحیه کاربری خود تیکت دهید تا کارشناسان برای شما فاکتور دستی ارسال کنند و اگر کارت از ما و بانک و کشور مورد نظر ما نبود میتوانیم با ارسال حواله سوییفت کارت شما را شارژ کنیم. در مجموع برای اطلاع ازشارژ کارت های خریداری نشده از ما در قسمت پشتیبانی تیکت دهید.

راه های افزایش اعتبار در دسیماپی به چه صورت است؟

توسط ۱- شرکت دسیماپی یا ۲- بعضی از صرافی های داخلی و ۳ – حواله بین المللی انجام می شود.

ارزهای قابل شارژ توسط مجموعه دسیماپی چه می باشد؟

ارز کارت هرچی باشد شارژ میشود اگر دلار باشد به دلار شارژ می شود واگر ارز یورو باشد به ارز یورو شارژ میشود.

چه روزهایی شارژ کارت انجام می شود؟

اگر درخواست شارژ‌ شما از پنج شنبه ساعت 12 ظهر تا شب یا روزهای جمعه و شنبه و یکشنبه باشد شارژ شما روز دوشنبه انجام می گیرد. در صورت نوسان نرخ مبلغ اضافه تر از شما دریافت خواهد شد و یا به شما برگردانده می شود.

نرخ شارژ کارت ها به چه نحو محاسبه می شود؟

نرخ دلار شارژ کارتها به نرخ حواله حساب میشود بعلاوه کارمزد ثابتی که دارد مثلا برای ۱۰۰۰ دلار شارژ ۲۵ دلار کارمزد درنظر گرفته شده است (بسته به مقدار دلاری کارمزدهای مختلفی دارد).

این کارمزد ثابت از ۱۰ تا ۹۰ دلار یا یورو متفاوت است.

اگر کارتم را یورویی شارژ کنم میتوانم برداشت دلاری داشته باشم؟ یابرعکس

کارت به هر ارزی باشد به همان ارز باید شارژ شود ولی برای برداشت میتوان به ارزهای دیگر برداشت کنیم شایان ذکر است که ۴ درصد هزینه اکسچنج کسر می گردد.

کارت های هدیه چه نوع کارت هایی هستند؟

کارت های هدیه از نوع ویزا یا مستر کارت هستند که ماهیتا Prepaid می باشند.

آیا کارت هدیه من قابل شارژ و تمدید است؟

از آنجایی که این کارت ها به صورت هدیه می باشند و متصل به حساب بانکی مستقل نیستند غیر قابل شارژ و غیر قابل تمدید هستند .این کارت ها به همان میزان دلار اولیه درخواستی ، شارژ میشوند و دیگر قابلتیت شارژ ندارند پس ، قبل از خرید از انتخاب میزان موجودی کارت خود اطمینان حاصل نمایید.

کارت هدیه من برای خرید اینترنتی در چه سایت هایی مناسب است؟

کارت های هدیه از نوع مجازی هستند و صرفا برای خرید از سایت های خارجی استفاده می شوند ولیکن همه سایت ها پذیرنده این نوع کارت نبوده و باید قبل از اقدام به خرید از پذیرندگی کارت خود در سایت مد نظر مطمئن شوید.

چگونه میتوانیم از بلاکه نشدن و ایمن بودن حساب بانکی خود مطمئن شویم؟

به دلیل مسائل سیاسی و تحریم ها متاسفانه نمی توان تضمین قطعی برای همیشه اکتیو بودن این حسابها داد. البته شایان ذکر است نزدیک به سه سال است ما از خدمات این بانک استفاده کرده و مشکلی در رابطه با ارائه خدمات نداشته ایم.

آیا ممکن است کارت من بلوک شود؟ چگونه ممکن است بلوکه شود؟

بله ممکن است به دو دلیل بلاک شود: یکی به دلیل مسائل پولشویی برای مبالغ بالا و دیگری به دلیل مسائل سیاسی و تحریم ها.

آیا کارت من بلوکه میشود و چگونه ممکن است بلوکه شود؟

بله ممکن است به دو دلیل بلاک شود: یکی به دلیل مسائل پولشویی برای مبالغ بالا و دیگری به دلیل مسائل سیاسی و تحریم ها.

بعد از بلوکه شدن یا مسدود شدن حساب باید چه اقدامی انجام داد؟

بستگی به قانون آن زمان بانک دارد معمولا بانکها اعلام می کنند خود شخص دارنده حساب با پاسپورت مراجعه حضوری در بانک  داشته باشد. هم شرکت ما و هم دارنده حساب موظف است طبق قانون عمل کند.

آیا بانک مرا به عنوان شخص حقیقی میشناسد؟

بله کاملا، چون حساب کاملا شخصی و بنام شخص خود شما می باشد.

کارت های اعتباری ارزان قیمت موجود دربازار چه نوعی هستند؟

انواع مختلف کارتها صادر می شود کارتهای مجازی که ایمیل می شود، کارتهای مجازی که فیزیکی هستند و کارتهایی که جزء دسته کارتهای پریپید هستند. این کارت ها که هزینه خیلی کمتری دارد کارت هایی از نوع پریپید بوده و متصل به حساب بانکی مستقل نیستند.

چگونه میتوانیم موجودی و تراکنش های کارت خود راببینیم؟

با توجه به این که این حساب ها شخصی  می باشند صرفا شخص دارنده حساب میتواند از طریق اس ام اس بانک از موجودی خود میتوانید مطلع شوید و از طریق اینترنت بانک میتوانید به تراکنشها و موجودی خود دسترسی داشته باشید.

آیا کارت های اعتباری دسیماپی دارای اینترنت بانک و اس ام بانک هستند؟

از آنجایی که ما از جزئیات حساب شما اطلاع نداریم برای مشتریان اینترنت بانک و اس ام اس بانک درنظر گرفته شده تا از اطلاعات حساب خود به راحتی مطلع شوید.

هزینه ماهانه نگهداری کارت من چقدر است و درصورت عدم موجودی چگونه ازمن کسرخواهد شد؟

هزینه نگهداری کارت 1 دلار هزینه اس ام اس بانک 3 دلار و هزینه اینترنت بانک نیز ۳ دلار می باشد ماهیانه ۷ دلار از حساب شما کسر میشود درصورتی که موجودی در حساب شما نباشد بعداز شارژ بدهی شما حساب شده و از شارژ کسر میگردد.

اگر درخواست اینترنت بانک و اس ام اس بانک ندهم مشکلی برای من ایجاد خواهد شد؟

اگر اینترنت بانک نداشته باشید نمی توانید به اطلاعات حساب خود دسترسی داشته باشید و همچنین اگر اس ام اس بانک نداشته باشید در مواقعی که خرید اینترنتی دارید و سایت کد تایید 3d secureشده بخواهد برای شما بفرستد در صورت فعال نبودن اس ام اس بانک کدی برای تایید بدست شما نمی رسد.

کارت هدیه من چه زمان به دستم می رسد؟

اطلاعات کارت هدیه شما را در کمترین زمان ممکن حدودا ۳۰ دقیقه پس از ثبت سفارش به شما ارسال می کند.

کارت های هدیه موجود در دسیماپی به چه ارزی هستند؟

کارت های موجود در مجموعه دلاری هستند اما قابلیت پرداخت با هر ارزی را دارند که این امر مستلزم هزینه ۳ الی ۴ درصدی اکسچنج ریت می باشند.

کارمزد صدور کارت هدیه در دسیماپی چه میزان است؟

دسیماپی کارت های هدیه را با کمترین هزینه ارائه می دهد. بدین صورت که برای کارت هدیه از ۵ تا ۵۰ دلار ۵ دلار، از ۵۰ تا ۱۰۰ دلار ۷ دلار، از ۱۰۱ تا ۵۰۰ دلار ۱۰ دلار و از ۵۰۱ تا ۱۰۰۰ دلار ۱۲ دلار کارمزد صدور کارت است.

تا چه مبلغی میتوان کارت هدیه سفارش داد؟

این کارت ها از یک  دلار تا ۱۰۰۰ دلار بنا به درخواست کاربران ما صادر می شوند .لازم به ذکر است که کل این مبلغ موجودی اولیه کارت شما می باشد و هزینه صدور جداگانه حساب می شود.

پریپید کارت چیست؟

پشتوانه بانکی ندارند موسسات مالی و شرکتها صادر می کنند. این کارت ها دارای پذیرندگی نسبتا پایینی بوده و در لولی پایین تر نسبت به کارتهای دبیت قرار میگیرند. از لحاظ شارژ هم وابسته به همان شرکت و موسسه صادرکننده کارت هستند.

نوع حساب های بازشده در شرکت دسیماپی چگونه است؟

حسابهای ما جز دبیت کارت هابوده متصل به حساب بانکی به نام خود شخص است و نام شخص دارنده حساب به صورت برجسته روی کارت حک می شود.

فرق بین شبکه ویزا و مستر کارت چیست؟

هردو شبکه های بانکی هستند و تفاوت چندانی ندارند معمولا در آمریکا مردم بیشتر از کارتهای ویزا استفاده می کنند و در اروپا از مسترکارت بیشتر استفاده می شود.

در ۹۵ درصد درگاه های پذیرنده هر دو شبکه یکسان هستند.

آیا پس از صدور کارت میتوانم کارتم را برگردانم و درخواست عودت وجه کنم؟

بعد از صدور کارت متاسفانه نمیتوانید کارت را برگردانید یا ما پول را به شما عودت دهیم ولی می توانیم حساب شما را ببندیم.

دریافت حواله با این کارت ها به چه نحو است؟

کارتهای ما کد سوئیفت دارد که میتوانند برای شما حواله ارزی (سوییفت ) ارسال کنند.

آیا کارت من داری روتینگ نامبر یا سورت کد است؟

خیر، رو تینگ نامبر برای حواله های داخلی آمریکا و کانادا می باشد و سورت کد نیز برای حواله های داخلی انگلیس و ایرلند هستند. کارت های اعتباری ارائه شده توسط مجموعه دسیماپی دارای کد سوییفت وشاره آی بن می باشند

برای دریافت حواله از این کارت ها من باید چه کنم؟

مشخصات حساب که شامل کد سوئیفت و IBAN هست را به فرستنده میدهید و به حساب شما به راحتی حواله بانکی میفرستند.

آیا آدرس حقیقی روی کارت من ثبت میشود؟

برای کارتها آدرس خود بانک صادر کننده درنظر گرفته می شود.

آیا کارت من موجودی دارد؟

خیر، هزینه هایی که در سایت ثبت شده است تنها هزینه صدور کارت می باشد.

موجودی ماهانه کارت های من چقدر باشد؟

بانک هیچ موجودی ماهانه برای کارت در نظر نگرفته است. اما پیشنهاد ما به مشتریان دسیماپی این است که هرماه بیش از ده هزار دلار موجودی درکارت ها نداشته باشند و تا جای ممکن موجودی خود را به ریال تبدیل کنند تا از ریسک لیمیت کارت خود متضرر نشوند.

چگونه میتوانم از ریسک بلوکه شدن کارت هایم در امان باشم؟

بهتر است تراکنشهای ماهیانه شما بالاتر از ۱۰ هزار دلار نباشد.

آیا مسترکارت های دسیماپی قابل اتصال به حساب پی پال و وب مانی من هستند؟

برای اتصال به پی پال آدرس اکانت پی پال باید با آدرس کارت یکی باشد که اول بهتراست کارت راسفارش بدهید و طبق آدرس کارت اکانت پی پال ایجاد کنید مستر کارت ها قابل اتصال به پی پال هستند ولی با اتصال این کارت ها فقط میتوانید پرداخت با پی پال داشته باشید و دیگر امکان دریافت و ارسال با پی پال نمیتوانید داشته باشید بهتر است از کارت های مجازی برای وریفای پی پال خود استفاده کنید تا بتوانید امکان ارسال و دریافت هم با پی پال خود داشته باشید. برای اتصال به وب مانی هم به نوع اکانت بستگی دارد اگر اکانت وب مانی ایرانی باشد نمیتوان کارت را لینک کرد.

کارت یورویی بخرم یادلاری؟

بستگی به ارز کشورهایی دارد که شما سفر میکنید مثلا برای سفر به اروپا بهتر است کارت با ارز یورو باید تهیه نمائید و برای سفر به آمریکا یا کانادا کارت به ارز دلار مناسب تر است.

آیا با این کارت ها امکان کارت به کارت دارم؟

این کارتها درصورتی امکان کارت به کارت دارد که فرستنده و گیرنده هردو از یک کشور و یک بانک کارت داشته باشد.

آیا با کارت های اعتباری میتوانم پرداخت سایت آمازون را داشته باشم؟

بله. با مستر کارت های استاندارد دسیماپی می توانید در سایت آمازون پرداخت انجام دهید. در صورتی که نام کشور صادر کننده ی کارت شما در لیست کشور های آمازون ثبت نشده، از طریق ارتباط و مکاتبه با پشتیبانی سایت آمازون، دسترسی برای کارت شما ایجاد خواهد شد.

همچنین در صورتی که تعداد پرداخت هایتان زیاد نیست و استفاده ی دیگری از کارت ندارید، می توانید خرید خود را به بخش پرداخت های ارزی دسیماپی بسپارید.

آیا با این کارت ها میتوانم درآمد ارزی خود را از فارکس دریافت کنم؟

بله. کارت های دسیماپی برای دریافت درآمد ارزی از سایت های مانند فارکس مناسب می باشند. اما برای پرداخت هایی در سایت فارکس این کارت های اعتباری ممکن است ۱۸٪ مالیات داشته باشند.

آیا این کارت ها برای پرداخت های ارزی من مناسبند؟

بله. با مستر کارت های فیزیکی دسیماپی می توانید در بسیاری از سایت های خارجی، بدون کارمزد و مالیات پرداخت ارزی انجام دهید. در نظر داشته باشید، خرید های مجازی مانند خرید قالب سایت، شارژ گوگل ادوردز یا خرید های الکترونیکی و تمدید هاست و دامین سایت ها ،شامل ۱۸٪ مالیات خواهد بود. لذا اگر خریدی به غیر از ارز کارت شما باشد، مشمول ۴٪ اکسچنج ریت می شود.

آیا این کارت ها برای پرداخت های گوگل من مناسب هستند؟

بله این کار با کارت های دبیت فیزیکی دسیماپی انجام می شود. مستر کارت های فیزیکی دسیماپی قابلیت اتصال به گوگل را دارند. اما پرداخت های گوگل شامل ۱۸٪ مالیات خواهد بود همچنین متصل کردن کارت و وریفای آن ممکن است کمی سخت باشد.

بهتر است در صورت نیاز به انجام تبلیغات در گوگل، از بخش تیم تخصصی افراک (تبلیغات گوگل) دسیماپی کمک بگیرید.

آیا کارت اعتباری من امکان دریافت درآمد از سایت گوگل را دارد؟

بله. کارت های فیزیکی دسیماپی قابلیت دریافت درآمد از گوگل را دارند. همچنین برای نقد کردن درآمد دریافتی تان می توانید موجودی کارتتان را برای دسیماپی انتقال داده و معادل ریالی آن را دریافت کنید.

آیا کارت گزینه مناسبی برای سپرده سرمایه ی من هست؟

خیر. با وجود این که کارت ها متصل به حساب بانکی هستند، به دلیل تحریم ها همیشه امکان لیمیت شدن حساب ها وجود دارد ( در صورت لیمیت شدن حساب، برای دریافت موجودی حساب نیاز به مراجعه حضوری شما به بانک و تخلیه حساب هست) . بنابراین پیشنهاد ما به شما مشتریان عزیز این هست که بیشتر از ۱۰ هزار دلار در حساب نگهداری نکنید و از حسابتان جهت سرمایه گذاری استفاده نکنید.

آیا از این کارت ها میتوانم برای بازرگانی و تجارت استفاده کنم؟

خیر.حساب های دسیماپی به نام اشخاص حقیقی افتتاح می شوند و برای تراکنش هایی با مبالغ بالا مناسب نیستند. انجام امور بازرگانی و تجارت ، به دلیل حجم بالای معادلات پولی، نیاز به افتتاح حساب آفشور ( حساب شرکتی ) دارد. حساب های شرکتی در دسیماپی ساخته نمی شود.

موارد استفاده برای کارت های اعتباری دسیماپی چیستند؟

پرداخت های ارزی

بورس جهانی فارکس

گوگل ادز

فعالیت های تجاری با کنترل تراکنش ها و توجه به محدودیت ها

فعالیت های فریلنسر و دریافت درآمد

پرداخت در سفر( برداشت از ای تی ام و پوز و رنت خودرو )

دریافت درآمد ارزی

آیا با این کارت ها قابلیت دریافت حواله را دارم؟

بله. از طریق ارائه کد سویفت کارتتان و آی بن، میتوانید حواله سویفت دریافت نمایید. اما امکان ارسال حواله ندارید.

آیا من کارت دلاری بخرم میتوانم برداشت یورویی کنم؟ یا برعکس؟

بله. شما با داشتن این کارت، میتوانید ارز رسمی هر کشوری را دریافت کنید. اما ۴٪ اکسچنج ریت به آن تعلق میگیرد.

آیا مستر کارت های دسیماپی مالیات میخورند؟

در مجموعه دسیماپی با توجه به  اینکه افتتاح حساب به نام شخص درخواست کننده انجام شده و حساب افتتاح شده حساب شخصی می باشد از این رو کارت ها مشمول مالیات نخواهد بود.

آیا برداشت از POS و ATM با این کارت ها مشمول کارمزد خواهدشد؟

مسترکارت های ارائه شده توسط مجموعه دسیماپی برای برداشت وجه نقد از دستگاه های خودپرداز شامل ۱٪  و کمینه ۴ دلار کارمزد خواهد بود. برای خرید از طریق پایانه های فروشگاهی شامل کارمزد نخواهد بود.

اگر با کارت دلاری خریدی یورویی داشته باشم چه میشود؟

چنانچه ارز مسترکارت فیزیکی شما دلار باشد و قصد خرید با ارز یورو را داشته باشید پرداخت شما مشمول ۴٪ هزینه اکسچنج خواهد شد.

هزینه چنج کارت های اعتباری دسیماپی چقدر است؟

مستر کارت های فیزیکی ارائه شده توسط مجموعه دسیماپی مشمول۴٪ هزینه چنج می باشند.

آیا خرید اینترنتی با این کارت ها مشمول کارمزد میشود؟

مسترکارت های ارائه شده توسط مجموعه دسیماپی برای پرداخت های ارزی مشمول کارمزد  نخواهد بود. شایان ذکر است کارت ارائه شده جهت خرید کالای های دیجیتال مانند هاست ، دامین ، و سایت های شرط بندی و گمبلینگ…مشمول ۱۸٪ کارمزد خواهد بود.

ترتیب بندی کارت های دسیماپی به ترتیب الویت بندیشان؟

درحال حاضر مسترکارت های فیزیکی ارائه شده توسط مجموعه دسیماپی به ترتیب اعتبار مستر کارت پلاتینیوم، مستر کارت گلد و مستر کارت استاندارد می باشد.

فرق میان مستر کارت های موجود در دسیماپی چیست ؟

مسترکارت های ارائه شده توسط مجموعه دسیماپی در ارائه خدمات بانکی یکسان می باشند و اختلاف کارت در سقف برداشت روزانه از دستگاه های خود پرداز می باشد. همچنین با مسترکارت های گلد و پلاتینیوم، قابلیت اجاره خودرو و خرید آفلاین را نیز دارید. علاوه بر این با داشتن مسترکارت های پلاتینیوم میتوانید از برخی تخفیف های ارائه شده توسط سایت یا شرکت های مختلف شبکه مسترکارت بهره ببرید.

ارزمستر کارت های موجود در دسیماپی چگونه است؟

مسترکارت های فیزیکی در مجموعه دسیماپی با ارز دلار و یورو و پوند ارائه شده و بنا به انتخاب کاربر می باشد.

ویژگی کلی مستر کارت های موجود در دسیماپی چیست؟

مسترکارت های فیزیکی در مجموعه دسیماپی با ارز دلار و یورو و پوند ارائه شده و بنا به انتخاب کاربر می باشد.

آیا مستر کارت ها قابل تبدیلند؟

کارت های فیزیکی پس از صدور کارت قابلیت تغییر را ندارند اما قبل ثبت درخواست می توانید لول کارت مورد نظر خود را تغییر دهید.

بیت کوین چیست؟

بیت‌کوین به عنوان اولین ، با ارزش‌ترین و البته در حال حاضر مهمترین ارز دیجیتال، همواره همه نگاه‌ها را به خود دوخته است. تا جایی که بسیاری از صاحب‌ نظران و فعالان حوزه ارزهای دیجیتال برای دسته‌بندی ارزهای دیجیتال، 2 دسته‌ی بیت‌کوین و آلت‌کوین (برای بقیه‌ ارزهای دیجیتال‌) را انتخاب کرده‌اند.

بیت‌کوین در سال 2009 توسط فردی با نام مستعار ساتوشی ناکاموتو و با معرفی دوباره تکنولوژی بلاک‌چین ، معرفی شد. در واقع میتوان گفت بیت‌کوین برای اولین بار و با استفاده از تکنولوژی بلاک‌چین ، مفهوم ارز دیجیتال را در دنیا شکل داد.

چطور شروع به خرید و فروش رمز ارز کنم؟

کار دسیماپی بسیار ساده است. ابتدا با استفاده از ایمیل شخصی و تلفن همراه  یک حساب کاربری ایجاد نمایید. پس از احراز هویت کامل، می‌توانید اقدام به خرید و فروش رمز ارزها نمایید.

چگونه کیف پول ایجاد کنم ؟

در بلاگ دسیماپی به معرفی انواع کیف پول ها برای ذخیره بیت کوین و دیگر رمز ارزها پرداخته ایم . همچنین ویژگی های مختلف این کیف پول ها مانند امنیت، کاربری، سهولت دسترسی و غیره را مورد بررسی قرار داده و بهترین برندهای موجود در هر بخش را معرفی و مقایسه نموده ایم . شما میتوانید با وارد شدن به بلاگ دسیماپی هر آنچه مربوط به کیف پول ها می باشد را یادبگیرید.

چرا نیاز به احراز هویت دارم؟

با توجه به دستور پلیس فتا و برای جلوگیری از سوءاستفاده های احتمالی برخی افراد سودجو احراز هویت مخصوصا درسایت های مالی و صرافی ضروری می باشد.

آیا میتوانم اکانتم را در اختیار دیگران قرار دهم ؟

خیر
در صورتی که از طریق دیوار، تلگرام یا سایر شبکه های اجتماعی تحت عنوان استخدام در سایت، نمایندگی، همکاری در فروش، دور زدن محدودیت های بانکی، حضور در خارج از کشور و … به شما پیشنهاد شده که در سایت ما ثبت نام کنید و حساب بانکی خود را در اختیار آنان قرار دهید یا برای فرد دیگری خرید کنید تا حقوق یا پورسانت دریافت کنید لازم است موارد زیر را بدانید:
این افراد کلاهبردار بوده و هویتی پنهان داشته و به دنبال افرادی بی اطلاع می باشند تا از آنها سواستفاده کنند
مبالغ سنگین دزدی شده را به حساب یا کارت شما منتقل میکنند و با هویت شما از سایت ما ارزهای غیرقابل ردیابی خریداری می کنند
بدلیل اینکه هویت این افراد مشخص نیست شما باید در دادگاه و پلیس فتا پاسخگوی شاکیان و کلاهبرداری های انجام شده باشید در این صورت بدلیل مشارکت در کلاهبرداری، پول شویی و اجاره حساب عواقب و مجازات سنگینی در انتظار شما خواهد بود
در نتیجه در صورتی که این مورد برای شما اتفاق افتاده به هیچ وجه گول این افراد را نخورید و اعمال خواسته شده را انجام ندهید . در غیر اینصورت جای نگرانی نیست و می توانید از خدمات سایت استفاده کنید

آیا بدون احراز هویت یا احراز هویت ناقص میتوانم خرید و یا فروش داشته باشم ؟

خیر
بدون کامل شدن احراز هویت امکان ثبت هیچگونه سفارشی در سایت ما وجود ندارد حتی با تایید شدن کارت شناسایی به تنهایی احراز هویت کامل محسوب نمیشود و باید تمام موارد درخواستی ثبت و تایید شود.

امنیت مدارک ارسالی ام را چگونه تضمین میکنید ؟

مجموعه دسیماپی دارای 9 سال سابقه ی فعالیت می باشد. و دارای بیش از ۲۰۰ هزار مشتری است .

همیچنین دسیماپی، همگام با مقررات جهانی و داخلی، ملزم به احراز هویت کاربران محترم جهت ارائه خدمات خرید و فروش ارزهای دیجیتال خواهد بود. تیم دسیماپی متعهد می باشد که این اطلاعات را به صورت کاملاً محرمانه و به منظور حفظ امنیت سرمایه ی کاربران محترم، دریافت و محفوظ بدارد.

چه نوع کارت شناسایی مورد قبول است ؟

کارت شناسایی شامل کارت ملی، شناسنامه (جدید و عکس دار)، پاسپورت (دارای اعتبار)  کارت پایان خدمت و گواهی نامه رانندگی  می باشد و موارد غیر از این مورد قبول نمی باشد.

آیا امکان چاپ متن درخواست نامه وجود دارد ؟

بله، امکان چاپ کردن متن درخواست نامه وجود دارد اما امضا ، نام و تاریخ باید بصورت دستی انجام شود

آیا ایجاد و احراز دو اکانت با مشخصات هویتی یک نفر وجود دارد؟

خیر، این امکان وجود ندارد.

قبلا حساب کاربری ایجاد کرده ام و احراز هویت ناقص انجام داده ام حال باید چه کنم ؟

لطفا به حساب قبلی خود وارد شوید و ادامه مراحل احراز هویت را از همان حساب کاربری دنبال کنید. در صورتی که مشخصات حساب قبلی خود را فراموش کرده اید با ثبت تیکت و یا برقراری تماس با پشتیبانی و ارائه مشخصات لازم، حساب قبلی خود را بازیابی نمایید

کیف پول چیست؟

برای ذخیره یک رمزارز به کیف پول احتیاج  است.کیف پول ،نرم افزاری است که برای نگهداری کلیدهای عمومی و خصوصی استفاده می شود و  می تواند به صورت کامپیوتری ، آنلاین یا موبایل باشد همچنین می توانند مبتنی بر سخت افزار یا کاغذی باشند.

آدرس کیف پول چیست؟

آدرس ارزهای دیجیتال از کاراکترها و حروف تصادفی تشکیل شده و گاهی اوقات یک اشتباه کوچک منجر به وارد شدن ناقص آدرس در سایت یا کیف پول می‌شود. بررسی کنید که آدرس را به درستی ثبت یا ارسال کرده باشید.

ارزش رمز ارز چگونه تعیین می شود؟

ارزش ارزهای رمزپایه به خرید و فروش و سرمایه گذاری در انها مرتبط است. قیمت هر لحظه می تواند تغییر کند. سرمایه گذاری در بازار بر اساس پیش بینی و تخمینی از ارزش کلی ارز دیجیتال است.

انتقال رمز ارز به کیف پول من چقدر زمان میبرد؟

زمان انتقال رمز ارز بعد از کامل کردن مراحل احراز هویت شما بین 1 تا 3 ساعت در ساعات کاری ( شنبه تا چهارشنبه 9 صبح تا 12 شب و پنج شنبه ها 9 صبح تا 6 عصر ) می باشد .

حداقل مقدار خرید رمز ارز چقدر می باشد ؟

برای هر رمز ارز مقدار متفاوتی به شما نمایش داده می شود که شما میتواند در قسمت خرید رمز ارز ها حداقل مقدار را قبل از خرید مشاهده کنید.

آیا امکان افزایش سقف خرید من وجود دارد؟

برای این موضوع میتوانید تیکت ارسال کنید تا بررسی های لازم توسط کارشناسان انجام گیرد.

چرا برای خرید باید هزینه انتقال بپردازم ؟

برای انجام انتقال شما به کیف پول نیاز به پرداخت هزینه در شبکه بلاکچین می باشد که این هزینه برای هر رمز ارز متفاوت است .

آدرس من در کیف پول تغییر پیداکرده است . آیا اشکال ایجاد میشود؟

لازم نیست از این مورد واهمه داشته باشید.
این کار برای محافظت از حریم خصوصی شما است، بنابراین شخص دیگری نمی تواند بسادگی تراکنش های مرتبط با حساب شما را از طریق بلاکچین با داشتن یک آدرس از شما، ردگیری و جستجو کند.

انتقال در پنل من به انجام شده تغییر کرده است اما هنوز رمز ارزی دریافت نکرده ام ؟

گاهی اوقات تراکنشی برای شما ارسال می‌شود و ارسال‌کننده آنرا نهایی می‌داند ولی شما چیزی در کیف پول‌تان نمی‌بینید.

در این مواقع بهترین راه این است که وضعیت تراکنش را در اکسپلورر بررسی کنید. اگر تراکنش به اندازه کافی تاییدیه داشت، مشکل از کیف پول شماست ( انتقال شما از سمت شبکه با کانفرمیشن همراه است که پس از 2 کانفرم  رمز ارز به موجودی کیف پول شما اضافه میشود )
چنانچه بعد از تعداد کانفرم های لازم هنوز رمز ارز به موجودی کیف پول شما اضافه نشده باشد میتوانید مراحل زیر را دنبال کنید :

در صورت استفاده از کیف پول نرم‌افزاری، آنرا رفرش کنید. یا از آن خارج و دوباره وارد شوید
از انجام کارهای ساده دیگری مانند بررسی متصل بودن اینترنت یا وی پی ان از نبود مشکل در اتصال آگاه شوید.

اگر با تمام این کارها بازهم موجودی خود را در کیف پول مشاهده نکردید، با بازیابی کیف پول‌تان در یک نرم‌افزار دیگر، مدیریت ارز را در نرم‌افزار جدید انجام دهید

بازیابی کیف پول‌ها در نرم‌افزارهای دیگر از طریق وارد کردن کلید خصوصی،یا عبارت بازیابی امکان‌پذیر است.

لینک تایید تراکنش چیست و از کجا باید آن را برایتان ارسال کنیم ؟

TXID لینک تراکنش، یک عدد منحصربفرد است که از آن برای بررسی وضعیت یک تراکنش در بلاک چین استفاده می شود. درست مانند کد پیگیری تراکنش در سیستم بانکی سنتی که با استفاده از آن می توانید پرداخت خود به یک شخص را اثبات کنید. زمانی که یک تراکنش در بلاک چین یک رمز ارز ثبت می شود، یک لینک TXID به آن  اختصاص می یابد. این کد به صورت تصادفی ساخته می شود و در ساخت آن از اعداد و حروف انگلیسی استفاده می شود.
شما میتوانید لینک تایید تراکنش را در قسمت send و یا history کیف پولتان پیدا کنید

به چه مدارکی برای تکمیل احراز هویتم در فروش رمز ارز نیاز است؟

برای فروش رمز ارز به دسیماپی تکمیل اطلاعات حساب بانکی در بخش حسابداری و تایید کارت ملی و شماره ثابت در بخش تایید مدارک الزامی است.

برای فروش رمز ارز نیاز به کارمزد می باشد ؟

خیر برای فروش کارمزدی وجود ندارد.

چرا فروش من به کیف پولم برگشت خورد ؟

ارسال وجه به مقدار کم با کارمزد پایین ( تمام تراکنش های بیت کوین نیاز به کارمزد ماینر برای تاییدیه توسط شبکه بیت کوین دارند. اگر کارمزد شما برای تراکنش ناکافی باشد، هرگز تایید نمی شود.)
شبکه حجم زیاد تراکنش دریافت کرده است (گاهی اوقات در سراسر دنیا حجم زیادی از ارز دیجیتال انتقال می یابد و تراکنش هایی بیشتر از ظرقیت موجود در هر بلاک جدید ارسال می گردد.)

چرا از رمز ارز استفاده کنیم ؟

در اصل ، رمزارز در دو وجه امنیت شدید و ناشناس بودن آن به بالاترین سطح شناخته شده است. معاملات انجام شده توسط این سیستم قابل برگشت و جعل نیست. در رمزارز هزینه ها به پایین ترین سطح می رسند  و آن را قابل اعتمادتر از ارز معمولی در بازار می کند. ماهیت غیرمتمرکز آن بدان معنی است که آنها می توانند در دسترس همه قرار بگیرند ، در صورتی که در  بانک ها فقط می توانند در اختیار کسانی که مجاز به افتتاح حساب هستند باشند.

چرا دسیماپی درصد ثابتی برای نرخ تبدیل ندارد؟

ما هرگز قیمت ثابت تعیین نمی کنیم، چرا که به طور طبیعی قیمت رمز ارزها پایدار و ثابت نیست و هر دقیقه شاهد نوسان قیمت هستیم. به همین خاطر است که نرخ تبدیل نهایی در زمان انجام تراکنش ممکن است کمی بیشتر یا کمتر باشد.

هزینه شبکه، تراکنش و بلاکچین چیست؟

هر زمان که یک ارز ارسال می شود، ارز وارد بلاکچین می شود. این پروسه نیازمند هزینه اندکی است که به آن هزینه شبکه می گویند. هزینه شبکه کمیسیونی است که از طرف بلاکچین دریافت می شود تا پرداخت تایید شود.

نیاز به پشتیبانی دارم از چه طریقی ممکن است ؟

پشتیبانی همیشه از اولویت های کاری ما بوده است و از این رو شما میتوانید از طریق تماس تلفنی با شماره های داخل وب سایت دسیماپی و یا چت آنلاین با ما ارتباط بگیرید.

تگ مقصد, یادداشت و پیام ها Memo یا همان یادداشت چیست؟

Memo ترکیبی از حروف و اعداد است و به طور اجباری برای ثبت تراکنش های STEEM ضروری است. Memo یا یادداشت در کیف پول های STEEM برای شناسایی استفاده می شود.

Destination tag یا تگ مقصد چیست؟

تگ مقصد یک عبارت کوتاه است که اغلب برای کیف پول های ریپل استفاده می شود. زمانی که ریپل دریافت می کنید، مطمئن شوید که اگر وارد کردن آن الزامی است، تگ مقصد را به درستی وارد کرده اید. مثل زمانی که می خواهید برای ما ریپل ارسال نمایید ما به شما تگ مقصد را اعلام می کنیم.

Message یا پیام چیست؟

پیام یک برچسب اضافی برای تراکنش است که برای تراکنش های NEM(XEM) اجباری است. هر زمان که شما XEM ارسال یا دریافت می کنید، مطمئن شوید که مقدار پیام را وارد کرده باشید. در کیف خود می توانید پیام را مشاهده کنید. فراموش نکنید که اگر پیام را وارد نکنید پول خود را از دست خواهید داد.

اکانت پی پال ساخته شده توسط دسیماپی از چه کشوری می باشد؟

در حال حاضر افتتاح حساب پی پال از کشورهای فیلیپین یا امارات می باشد.

حواله سوییفت چیست ؟

سوییفت شبکه مالی ارسال پول، بین بانک های خارجی میباشد که میتوانید مبلغی را به حساب یک شخص یا یک شرکت انتقال دهید. ‪کد یکتای هربانکی است که ممکن است این کد برای کلیه شعب یکی باشد و می تواند برای چندین شعبه چندین کد وجود داشته باشد.

سوییفت چیست؟

کد سوییفت کد شناسه بانک است که مشخص کننده بانک و کشور مقصد میباشد.

آی بن چیست؟

آی بن حاوی شماره حساب و بانک مقصد و کشور مقصد میباشد و مربوط به حساب های حوزه اروپا و برخی از کشورهای دیگر میباشد.

آیا امکان ارسال و دریافت پول با حواله ارزی سوییفت وجود دارد؟

بله شما میتوانید درخواست ارسال حواله سوییفت را به مجموعه دسیماپی بدهید و همچنین برای دریافت نیز الزامیست با کارشناسان بخش حواله های ارزی  هماهنگی های لازم را انجام دهید.

برای ثبت درخواست حواله ارزی سوییفت در دسیماپی ، لازم است چه اقداماتی انجام شود؟

ابتدا عضو سایت شوید و در صورتی که قبلا عضو شده اید در پنل کاربری خود  بخش حواله های ارزی، حواله سوییفت به شخص یا شرکت، میتوانید اطلاعاتی که مد نظر است را ثبت نمایید و درخواست خود را با پرداخت ریالی از طریق کارتهای شتاب در سیستم ثبت نمایید.

چه مبالغی برای ارسال یا دریافت با حواله ارزی سوییفت مناسب است؟

برای دریافت یا ارسال از طریق حواله سوییفت شما میتوانید تا سقف ۵۰۰۰ دلار یا یورو اقدام نمایید ولی برای مبالغ بالاتر الزامیست با کارشناسان بخش حواله های  ارزی هماهنگی های لازم را انجام دهید.

آیا حواله ارزی سوییفت برای نقد کردن درآمد ارزی من مناسب است؟

برای مبالغ بالا، حواله سوییفت ، بهترین راهکار برای نقد کردن درآمد ارزی شما میباشد.

برای نقد کردن درآمد ارزی با حواله سوییفت توسط دسیماپی باید چه اقداماتی انجام داد؟

شما میتوانید درخواست خود را از طریق پنل کاربری (قسمت پشتیبانی، ارسال تیکت جدید ) ثبت نمایید تا اطلاعات حساب توسط کارشناس مربوطه برای شما ارسال شود یا برای اطلاعات بیشتر با شماره های ثابت  شرکت تماس حاصل فرمایید.

برای نقد کردن درآمد ارزی از طریق حواله سوییفت در مجموعه دسیماپی باید چه اقداماتی انجام داد؟

شما میتوانید درخواست خود را از طریق پنل کاربری (قسمت پشتیبانی، ارسال تیکت جدید ) ثبت نمایید تا اطلاعات حساب توسط کارشناس مربوطه برای شما ارسال شود و یا برای اطلاعات بیشتر با شماره های ثابت  شرکت تماس حاصل فرمایید.

مدت زمان انجام شده حواله سوییفت در دسیماپی چند روز است؟

انجام حواله و ارائه رسید حواله سوییفت ۱ الی ۳ روز کاری زمانبرخواهد بود و۳  الی ۵ روز کاری هم طبق قوانین حواله سوییفت وجه ارسالی به حساب گیرنده پول خواهد نشست.

برای ثبت درخواست سوییفت به چه اطلاعاتی نیاز است؟

برای ثبت انجام حواله سوییفت اطلاعات زیر نیاز میباشد:

 

Account Name: نام صاحب حساب که میتواند اسم و فامیل شخص باشد یا اگر شرکت است نام کامل شرکت

Bank:  نام بانک مقصد

Country: نام کشور مقصد

SWIFT: کد سوییفت

ACCOUNT / IBAN: شماره حساب یا شماره ای بن

amount: مبلغ درخواستی که میتواند به ارز دلار و یورو باشد.

آیا آی بن همان شماره حساب من است؟

در برخی کشورها آی بن و شماره حساب یکی میباشد ، آی بن شامل  شماره حساب و بانک مقصد و کشور  افتتاح کننده حساب میباشد و مربوط به حساب های حوزه اروپا است.

آیا دسیماپی قابلیت ارسال و دریافت با حواله سوییفت را دارد؟

در مجموعه دسیماپی ، هر دو حواله سوییفت شخصی و شرکتی قابل انجام است و برای حواله شرکتی پرفورما یا فاکتور نیز بایستی ارائه شود. همچنین امکان دریافت حواله سوییفت توسط مجموعه نیز وجود دارد.

برای دریافت درامد ارزی در دسیماپی بهتر است از کدام یک از حواله ها ( وسترن یونیون یا حواله سوییفت ) استفاده کرد؟

با توجه به اینکه شخص یا شرکت ارسال کننده وجه قابلیت انتقال از چه طریقی را دارد متفاوت است.

سقف ارسال و دریافت سوییفت در دسیماپی چه میزان است؟

سقف ارسال حواله  ۵۰۰۰ دلار یا یورو در هرپارت می باشد و  دریافت با حواله سوییفت از طریق مجموعه  دسیماپی ۵۰۰۰ دلار یا یورو میباشد و برای مبالغ بالا تر الزامیست با کارشناسان بخش حواله های ارزی هماهنگی نمایید.

وسترن یونیون چیست؟

وسترن یونیون یک سیستم انتقال پول بین المللی آنی است.

کارکرد این سیستم به این صورت است که شخص فرستنده وجه به یکی از شعب وسترن یونیون  در سراسر جهان مراجعه کرده، نام کشور مقصد و همچین نام و نام خانوادگی گیرنده و مبلغی که مایل است ارسال کند را به شعبه وسترن یونیون تحویل میدهد سپس شعبه وسترن یونیون کارمزد انتقال وجه را محاسبه کرده و پس از پرداخت آن توسط فرستنده، یک کد ۱۰ رقمی را به فرستنده میدهد و پس از دریافت  کد ۱۰ رقمی گیرنده شخص دریافت کننده وجه میتواند با مراجعه حضوری به  یکی از شعب وسترن یونیون در کشور خود مراجعه کرده و با نشان دادن یک کارت شناسایی معتبر و کد رهگیری ۱۰ رقمی نسبت به دریافت پول خود اقدام کند.

راه دریافت پول با وسترن یونیون چگونه می باشد؟

پس از پرداخت حواله وسترن یونیون توسط فرستنده، شعبه وسترن یونیون یک کد ۱۰ رقمی را به فرستنده  پول میدهد، بلافاصله پس از گرفتن کد ۱۰ رقمی، گیرنده حواله میتواند به یکی از شعب وسترن یونیون در کشور خود مراجعه کرده و با نشان دادن یک کارت شناسایی معتبر و کد رهگیری ۱۰ رقمی نسبت به دریافت مبلغ خود اقدام کند.

شناسه انتقال پول با وسترن یونیون چگونه است؟

mtcn کد ۱۰ رقمی است که گیرنده پول میتواند توسط این کد ، از طریق شعبه وسترن یونیون مبلغ مدنظر خود را نقدا دریافت نماید.

سقف ارسال و دریافت حواله وسترن یونیون در دسیماپی چه میزان است؟

از مبالغ پایین حدود ۳۰ دلار تا ۳۰۰۰ دلار میتوانید درخواست حواله وسترن یونیون بدهید و برای دریافت از طریق وسترن یونیون الزامیست با کارشناسان بخش حواله های ارزی  هماهنگی های لازم را انجام دهید.

بازه زمانی ثبت سفارش وسترن یونیون در دسیماپی:

درخواست وسترن یونیون در ساعت کاری بایستی ثبت شود که بین ۹ الی ۱۷ میباشد البته میتوان در ساعات دیگر هم ثبت سفارش نمود ولی انجام حواله وسترن یونیون از ۱۱ صبح تا نهایتا ۵ عصر امکان پذیر میباشد.

مدارک لازم برای سفارش وسترن چیست؟

تصویر کارت شناسایی و شماره تماس ثابت برای احراز هویت نیاز است.

برای ثبت سفارش وسترن یونیون در دسیماپی چه اقداماتی لازم است انجام شود؟

وارد ناحیه کاربری خود شده یا عضو سایت شوید

در قسمت حواله ارزی – حواله وسترن یونیون را درخواست دهید سپس اطلاعات مد نظر خود را را وارد کرده و مبلغ را به ریال پرداخت نمایید تا ثبت سفارش تکمیل شود.

آیا میتوانم درآمد ارزی خود را از طریق وسترن یونیون در دسیماپی، نقد نمایم؟

بله با هماهنگی با کارشناسان بخش حواله ارزی مشخصات وسترن یونیون را دریافت کنید و هنگامی که پول را حواله کردید لازم است رسید ارایه شود. پس از برداشت مبلغ توسط شعبه وسترن یونیون،  ۲۴ الی ۴۸ ساعت کاری با شما تسویه ریالی خواهد شد.

کارمزد نقد کردن وسترن یونیون در دسیماپی چه میزان است؟

۲۵ دلار به ازای هر ۳۰۰۰ دلار کارمزد دارد و به نرخ خرید اسکناس روز با شما تسویه ریالی میشود.

آیا وسترن یونیون برای مبالغ پایین (برای مثال زیر دویست دلار) مناسب است؟

برای مبالغ پایین به علت کارمزد دریافتی به صرفه نمیباشد ولی وسترن یونیون حواله ای فوری است و با استفاده از این حواله در کوتاهترین مدت ، امکان نقل و انتقال پول را دارید.

برای ارسال از طریق وسترن یونیون نیاز به چه اطلاعاتی هست؟

نام گیرنده – نام خانوادگی گیرنده – نام کشور و مبلغ درخواستی نیاز است.

اگر کانادا و امریکا باشد شهر و ایالت هم الزامی میباشد.

برای ارسال و دریافت مبالغ بالاتر از سقف موجودی در دسیماپی باید چه کرد؟

معمولا تا سقف ارسال تا ۳۰۰۰ دلار است در غیر اینصورت با کارشناس حواله های ارزی دسیماپی هماهنگی کنید. در صورت امکان فاکتور مبلغ برای شما صادر شود و حواله بیش از ۳۰۰۰ دلار ارسال شود.

میتوانید طی چندین پارت حواله بزنید یا از نام و نام خانوادگی یا  پاسپورت آشنایان یا بستگان خود درخواست وسترن دهید.

آیا تغییر نام در وسترن یونیون مشمول کارمزد میشود؟

بله تغییر نام در وسترن یونیون ۲۰ دلار کارمزد دارد و مدت زمان آن میتواند از ۱ روز تا ۳ روز کاری زمان ببرد.

در چه صورتی کارمزد وسترن یونیون حواله کسر میشود یا به عبارتی سوخت میشود؟

هنگامی که شما درخواست کنسلی حواله را بدهید وقتی  حواله شما برگشت بخورد،  کل کارمزد ارسال حواله سوخت  می شود و ۱۰ دلار نیز از مبلغ اصلی حواله توسط وسترن یونیون کسر میگردد.

اگر در وسترن یونیون حواله ای با ارزی بغیر از ارز دلار داشته باشم، چگونه محاسبه میشود؟

ارز وسترن یونیون تنها به دلار می باشد ولی میتوانید با تماس با کارشناسان بخش حواله های ارزی مجموعه دسیماپی از مبلغ اکسچنج حواله مطلع شوید (بدین منظور که مبلغ دلاری حواله را برای شما محاسبه نمایند) یا اینکه میتوانید از سایت westernunion.com   قسمت send money  ، کشور مقصد را انتحاب کرده ، سمت راست مبلغ دریافتی را بزنید و فیلد سمت چپ مبلغ دلاری که باید ارسال شود را به شما نشان میدهد. درکل شما میتوانید حواله دریافتی با ارز دلار و ارز داخلی هر کشوری داشته باشید.

ارز ارسالی و دریافتی در وسترن یونیون چگونه است؟

ارز ارسال و دریافت حواله وسترن یونیون دلار میباشد ولی اگر به کشوری قصد ارسال مبلغی را دارید ارسال که غیر از ارز  دلار است، میتوانید با تماس با کارشناسان بخش حواله دسیماپی از مبلغ اکسچنج حواله مطلع شوید که چه میزان دلار درخواست دهید یا اینکه از سایت westernunion.com قسمت send money کشور مقصد را انتحاب کرده سمت راست مبلغ دریافتی را بزنید فیلد سمت چپ مبلغ دلاری که باید ارسال شود را به شما نشان میدهد.

چگونه به دسیماپی اعتماد کنیم؟

جهت حصول اطمینان میتوانید به یکی از شعبات ما در دفتر تهران یا مشهد مراجعه نمایید همچنین در سایت ما میتوانید شماره ثبت شرکت دسیما را مشاهده نمائید. ضمن اینکه ما نماد الکترونیک داریم که روی سایت قابل مشاهده می باشد.