اخذ ویزای امریکا

اخذ ویزای توریستی آمریکا

شرایط، چگونگی و نحوه اخذ ویزای توریستی آمریکا یکی از مهمترین سوالات مخاطبان است. اخذ ویزای توریستی ایالات متحده شرایط خاصی دارد که در این مقاله به آن و نحوه گرفتن این ویزا میپردازیم.

در ابتدا اندکی با کشور آمریکا آشنا شویم؛ ایالات متحده چهارمین کشور بزرگ دنیا از منظر مساحت و سومین کشور پر جمعیت جهان است.

کشوری که از سمت شمال با کشور کانادا و از جنوب با کشور مکزیک همسایه است. پایتخت امریکا واشینگتن دی سی و شهر نیویورک یکی از مهمترین و پرجمعیت ترین شهر های این کشور است.

شمار می آید.

آمریکا جاذبه های گردشگری و فرهنگی بی شماری را در دل خود جای داده است از این رو متقاضیان فراوانی جهت مسافرت به این کشور و بازدید از اماکن توریستی آمریکا جهت اخذ ویزای توریستی ایالات متحده اقدام میکنند.

انواع ویزای توریستی امریکا

ویزای توریستی ایالات متحده آمریکا برای افراد‌‌‌یست که قصد ورود موقت به این کشور را دارند؛ ویزای توریستی امریکا به سه نوع تقسیم میشود:

ویزای تجاری امریکا B1

ویزای B1 آمریکا با هدف بیزینس، کسب و کار و غیره و برای افرادی است که درصدد هستند تا با اهدافی همچون فعالیتهای اقتصادی و تجاری، مذاکرات در رابطه با قراردادهای تجاری و غیره، حضور در همایش ها و سمینارهای علمی یا شرکت در نمایشگاههای تجاری، علمی، پژوهشی، صنعتی و تحقیقاتی وارد خاک آمریکا شوند.

ویزای توریستی B2 آمریکا

ویزای B2 امریکا ویژه اهداف گردشگری است؛ مواردی چون دیدار با خویشاوندان و دوستان مقیم ایالات متحده، تفریح و بازدید از اماکن آموزشی و ورزشی ، حضور در سمینارها و دوره های آموزشی چند روزه مرتبط با شغل و تحصیلات داوطلب، حضور در نمایشگاههای بین المللی و شرکت در برنامه های بشر دوستانه از جمله شرایط اخذ ویزای توریستی B2 آمریکاست که متقاضی باید حداقل یکی از آنها را داشته باشد.

ویزای توریستی ایالات متحده B1 / B2

افرادی باید نسبت به اخذ ویزای توریستی تجاری B1 – B2 آمریکا اقدام کنند که هدف از سفرشان به ایالات متحده، ترکیبی از دو هدف ذکر شده ی بالا است.

اخذ ویزای توریستی آمریکا b2

شایان ذکر است که ویزاهای توریستی این کشور به شکل ویزاهای چند وروده به متقاضیان ورود به خاک امریکا ارائه می گردد.

مدارک اخذ ویزای توریستی امریکا

تکمیل فرم  (DS-160) به صورت آنلاین

پاسپورت با بیش از 6 ماه اعتبار

سابقه سفر متقاضی

کپی ویزاهای مختلف متقاضی

شناسنامه و ترجمه آن

ارائه نامه ای با ذکرهدف و انگیزه ی سفر به ایالات متحده

در صورت اشتغال متقاضی مدارکی جهت اثبات دریافت حقوق ماهیانه و یا دریافت حقوق بازنشستگی

تمکن مالی و گردش حساب متقاضی

ارائه نامه اشتغال متقاضی به تحصیل

کارت پایان خدمت یا معافیت (ویژه آقایان)

ارائه دعوت نامه (درصورت وجود)

رزرو بلیط هواپیما و واچر هتل (رزرو هتل در خارج از کشور و همچنین خرید بلیط هواپیمای خارج از کشور را به دسیما بسپارید)

برگه تاییدیه وقت سفارت ( تعیین وقت سفارت آمریکا MRV FEE را هم به دسیماپی بسپارید)

در صورت وجود اقوام درجه یک در آمریکا، ارائه اسنادی دال بر برگشت خود از این کشور بعد از اتمام ویزا

عکس

گواهی عدم سوء پیشینه

رسید پرداخت های متقاضی

ویزای توریستی آمریکا

پس از انجام مصاحبه ویزای توریستی امریکا که میتواند در کشورهای مختلف دنیا انجام شود و در صورت تأیید آفیسر مربوطه، باید منتظر دریافت ویزا باشید، امری که فرایندش کمتر ازسه ماه زمان خواهد برد.

بعد از چسباندن ویزا در پاسپورت، متقاضیِ ورود به امریکا از روز تاریخ صدو ویزا به مدت سه ماه فرصت دارد تا وارد خاک امریکا شود.

وی همچنین میتواند با این ویزای توریستی امریکا به مدت سه ماه در این کشور اقامت داشته باشد؛ البته این ویزا پس از ورود متقاضی میتواند تا سه ماه دیگر تمدید شود، به عبارتی این امکان وجود دارد تا متقاضی به مدت شش ماه در امریکا اقامت داشته باشد.

متقاضی همچنین می تواند در صورتی که شغلی در آمریکا پیدا کرد، برای دریافت ویزای کار امریکا نیز اقدام و حتی بعد از دریافت ویزای کاری در این کشور، آن را به اقامت دائم در آمریکا تبدیل کند.

منبع: موسسه مهاجرتی کاسپین

    نظرتان را بنویسید

    آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.*